E-Posta İletişim Telefon Rehberi Önemli Linkler BİDB Servis
Anasayfa

Antivirüs Kurulumu

ANTİVİRÜS PROGRAMI

İndirme sayfasına gitmek için tıklayınız!...

 

 

 

                                                                                   ANTİVİRÜS PROGRAMI KULLANIM KILAVUZU

Öncelikle antivirüs programını kullanabilmeniz için bilgisayarınızda bulunan diğer antivirüs programlarını tamamen sisteminizden kaldırıp bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir.

1-) Antivirüs programını bilgisayarınıza kurduktan sonra açtığınızda ekranda sağ üst köşede raporları ve karantinaları orta kısımda koruma ve kontrol başlığı altında izin verilen kontroller ve görevler ile ayarlar başlığı altında yapılan ayarları görebilirsiniz.
2-) Koruma ve Kontrol bölmesi, çalışan uygulamaları, bilgisayara bağlı olan fiziksel aygıtları ve koruma durumlarını, ayrıca koruma altına alınan dosya ve dizinleri görebileceğiniz kontrol alanıdır.
3-) Koruma bölmesi, dosya, mail, web, ağ koruma ve firewall’un çalışma ve tarama durumlarını gösteren kontrol alanıdır.
4-) Görevler bölmesi, anlık veya ileri tarihli olmak üzere tarama, güncelleştirme gibi görevlerin atamasının yapıldığı uygulama alanıdır.
5-)Bilgisayarınızda tarama ayarını yapabilmek için Koruma ve Kontrol bölmesi sekmesinin altında görevler başlığı altında yer alan özel tarama üzerine gelerek tıklayınız.
6-)Açılan sekmeler içerisinden tarama kapsamı seçeneğini tıklayınız.
7-)Açılan pencerede ekle butonuna tıklayınız.
8-)Bilgisayarınızı tamamen taramak için açılan pencereden “Bilgisayar” seçeneğini işaretleyiniz ve tamam butonuna tıklayarak taramayı ayarlayınız.
9-) Ayarlamalar sonunda manuel olarak taramayı başlatabilmeniz için özel taramayı tıkladığınızda açılan pencereden taramayı başlat seçeneğini seçerek taramayı başlatabilirsiniz.
Güncelleştirmeler ve taramalarla ilgili standart ayarlamalar antivirüs yazılımı içerisinde daha önceden hazırlanmıştır. Güncelleştirmeler otomatik olarak gerçekleştirilmektedir.

 T.C. Ordu Üniversitesi © 2015 Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU Telefon : 0 ( 452 ) 226 52 00
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı